Vařič dřívkáč ALB

drivkac02_thumb.jpg, 3,6kB

Na letošní 106 jsem v tombole vyhrál vařič na dřívka, takzvaný dřívkáč od firmy ALB. Podobné udělátko jsem si kdysi vyrobil z prázdné plechovky a nefungovalo to podle mých představ. Na tohle profesionální řešení jsem byl opravdu zvědavý.


Přírodní impregnace

impregnace01Thumb.jpg, 2,6kB

Potřeboval jsem naimpregnovat svou maskáčovou bundu, co jsem narychlo koupil před jedním čundrem. Je to lehká, jednoduchá, bavlněná bunda střihu BDU. Po vyprání na ní stačilo cáknout pár kapek, a ty se bez pobízení hned vpily mezi vlákna tkaniny. Nastalo tedy hledání na internetu, co za přípravek použít.


Expresmenu

Kamarád mi dal tip na domácího výrobce "pytlíkové" stravy Expresmenu. Do té doby jsem znal jen vysušené sypké směsi, které jsou drahé a nevyplatí se mi je kupovat. Ovesné vločky, kuskus a podobné potraviny udělají podobnou službu, byť nejsou tak chutné, ale stojí doslova zlomek toho předraženého prášku.


Zkracovačky na hamaku

thumbs_IMG_0555.jpg, 3,7kB

Za tuhle vychytávku jsem si rád zaplatil. Sice výrobní cena je pár korun, ale než bych sehnal materiál, nářadí a mordoval se s tím celé odpoledne, vyplatí se mi rovnou koupit hotový výrobek. Anglicky mluvící tomu říkají microrope, ale mě se líbí název zkracovačka. Na stránkách výrobce je princip dobře popsaný.


Stan Robens - Summer wind

thumbs_IMG_0333_u.jpg, 4,1kB

Už delší dobu jsem se poohlížel po stanu, nebo něčem podobném. Na čundry nosím s sebou hamaku, ale pro pádlování na moři nemám vhodnou alternativu. Nešlo mi ani tak o zmoknutí, můžu si vozit plachtu, ale o ochranu před komáry a jinými dotěrnými hmyzáky. Nechtělo se mi pořizovat kupoli. Takový kvalitní stan je jednak drahý, na můj vkus i těžký a pro využití párkrát do roka i zbytečný.


Hamaka Amazonas, Moskito-traveller

thumbs_IMG_0320.jpg, 4,5kB

Na původní hamace, mi vadilo pár věcí. Jednak je v ní člověk dost stísněný, připadal jsem si jako kukla. Moc to nevadilo, dalo se v síti vyspat, ale bylo to nepohodlné. Důležitější nedokonalostí byla absence moskytiéry, takové té síťky proti hmyzákům. Znáte to, ležíte v hamace, spokojeně usínáte znaveni po celodenním chození, a najednu se ozve pisklavé bzzz. Jak je člověk v síti zakuklený, nemá šanci se účinně bránit pohotovým plesknutím.


Pončo Jurek S+R

thumb_P1040131.jpg, 3,1kB

Na našich prvních vandrech jsem nosil s sebou proti dešti různé věci. Co si vzpomínám, jako první to byla poctivá celta ve tvaru kosočtverce. I suchá dost vážila a když nasála vlhkost, tak její nošení bylo vysloveně nepříjemné. Výhodou, kterou jsem nikdy nevyužil byla možnost postavit ze dvou kusů malý jehlanový stan. Při čundrech jsem ještě nenarazil že by někdo měl druhou stejnou celtu. Takže putovala do kouta.


Hamaka.eu

thumb_hamaka02.jpg, 3,1kB

Přestávalo mě bavit spát na hrbolaté zemi kde jsou šišky, větvičky, záludné kameny, drny a různá havěť. Taky není nic příjemného když vám při deštíku zateče do spacáku. Proto jsem hledal všude možně rozumné lehké a skladné řešení. Hamaka se zdála jako ideální volba a tak se objevila za pár dnů u mě doma, a to i s prodlouženýma šňůrama na uvázání.