Hamaka.eu

Přestávalo mě bavit spát na hrbolaté zemi kde jsou šišky, větvičky, záludné kameny, drny a různá havěť. Taky není nic příjemného když vám při deštíku zateče do spacáku. Proto jsem hledal všude možně rozumné lehké a skladné řešení. Hamaka se zdála jako ideální volba a tak se objevila za pár dnů u mě doma, a to i s prodlouženýma šňůrama na uvázání. To už jsem měl načtené postřehy od trempa Kuby. Před prvním spaním se mi hlavou honily obavy co tomu řeknou záda, ale hamaka nezklamala. Doslova mě ukolébala a probudil jsem se až ráno, vyspalý "do růžova".

Od té doby ji beru skoro na každou výpravu. Je to opravdu malý balíček velikosti většího tenisáku, tudíž žádný problém s balením i do mého malého batohu. Samozřejmě že to není žádná rybářská síť s velkými oky. Materiál je nějaká, zřejmě syntetická tkanina. Na to jak je lehká a skoro průhledná odolala i kamarádovi co váží kolem 100 kilo. Dobře je řešený obal na hamaku. Je napevno našitý k síti, takže ho není možné ztratit. Dokonce při pověšené hamace slouží jako kapsa na odložení drobností. Nedoporučuju nechávat karimatku doma. Materiál sítě je opravdu tenký a rozhodně neizoluje. Takže napnout hamaku, dát do ní karimatku a až potom spacák. Někdy se mi stane, že se do sítě blbě nasoukám a karimatka se mi hne. To potom řeším "píďalkovitými" pohyby, abych ji srovnal a netáhlo mi na záda :-) Kdosi mi říkal o existenci hamak přímo s kapsou na karimatku, ale neznám.
Nejlépe se v ní spí na zádech, jde to i částečně na boku. Dost záleží jak si vypneme uvazovací šňůry, aby průvěs sítě byl akorát. Jednou jsem uvazování odflákl a nedalo se v ní spát. Nohy byly nahoře, zadek dole se téměř dokýkal země, rychle jsem převazoval. Jedna věc mi pořád vrtá hlavou: Když ležím v síti, tak vždycky je jeden její bok výš než druhý. Někdy víc, někdy míň. Dodnes se mi nepodařilo přijít na to, čím to je. Zkoušel jsem "nastupovat" do hamaky z obou stran, pečlivě rovnat šňůry, ale nic nepomohlo. Spíš to vypadá tak, že když se na to vybodnu a uvážu jí jen tak narychlo, tak jsou boky víc symetrické. Není to žádná tragédie, když ležíte nemáte šanci ze sítě vypadnout. Je to jen takový postřeh.
Aby na mě nepršelo a ze stromů nepadalo všechno možné, stavím nad hamakou ještě stříšku z plachty. Mohl bych si koupit celtu přímo pro hamaku, ale je dost drahá a plachta z maketu za pár korun udělá stejnou službu a nemusím se o ní tak bát. V oblibě mám rozměr 2 x 3 metry. Je to tak akorát, s pomocí jednoho lana a pár šňůrek vytvořím takové levitující "áčko" mezi stromy :-)

Síť na spaní mám už pár let a pořád slouží. Původně to byl jen experiment, těch pár stovek co jsem za ní dal když tak nebude taková ztráta. No, a už u mě zůstala.

Pokud by vás zajímalo kde jsem hamaku pořídil.